Ordinačné hodiny
Utorok
    
16.00 – 19.00
(administratíva)
Streda 9:30 – 15.00
Piatok 7:30 - 12.00
DentalJet -  4 roky záruka
Dentaljets
nezmluvná zubná ambulancia
MUDr. Jozef Latkóczy
Jiráskova 7
Trenčín 911 01

Fixná protetika

Laboratórne zhotovené výplne, inlaye, onleye 

Každý výplňový materiál má svoje vlastnosti, resp. indikácie na ktoré je ho najvhodnejšie použiť. Z toho dôvodu je niekedy potrebné zhotovenie výplne v laboratóriu. Výplne môžu byť kovové, keramické, kompozitné.

Korunky a mostíky

Jedná sa o výrobky nahradzujúce deštruované časti prirodzeného zuba, alebo chýbajúci zub. Ich úlohou je navrátenie prirodzenej funkcie zubov.

V našej ambulancie ponúkame na výber niekoľko druhov fixných náhrad:

Živicové korunky – používajú sa len na dočasné korunky, mostíky. Dočasné korunky slúžia na ochranu nabrúsených zubov,na dobu pokiaľ nebude hotová definitívna protetická práca.

Kovové korunky – z estetického dôvodu vhodné najmä do postranných úsekov chrupu a do miest s nedostatkom priestoru.

Metalokeramické korunky – jedná sa o spojenie kovovej zliatiny s keramikou, ktorá zabezpečuje dostatočný estetický efekt. Odolnosť metalokeramiky je úzko spojená s odolnosťou väzby medzi kovovou zliatinou a vrstvou keramiky.

Zirkonové korunky – jedná sa o estetickú náhradu, ktorá je v súčastnosti určená do predných aj postranných úsekov chrupu. Nová generácia celokeramických koruniek sa zhotovuje na zirkóniové konštrukcie.

Plneanatomické zirkonové korunky  – vhodné do distálneho úseku, pri nedostatku priestoru, so súčasným zachovaním estetického hladiska. Použitie pri abradovaných zuboch.

Celokeramické presované korunky – vysokoestetické náhrady odporúčané pri ošetrení vo frontalnom úseku.

Estetické fazety 

Keramické estetické fazety slúžia na zmenu charakteristík jedného alebo viacerích zubov. Týmito charakteristikami myslíme napríklad : farbu, veľkosť, tvar alebo pozíciu zubov

Najčastejšie sa používajú na zakrytie škvŕn a rôznych farebných zmien na zuboch, pre zakrytie defektov skloviny, alebo úpravu tvaru zubov.

Nie všetky zuby sú však vhodné pre použitie estetických faziet. Nehodia sa pre pacientov trpiacich škrípaním zubov, pre zuby krátke, alebo pre zuby s nedostatkom skloviny. Taktiež prítomnosť veľkých výplní býva na prekážku pre použitie tohto postupu.

Fazety sa cementujú na preparovaný zub pomocou kompozitného cementu.

Copyright © 2015 Dental Jets | Mapa stránky | Created by Q7